HABERLER

KENTSEL DÖNÜŞÜM HABERLERİ

YUNUSEMRE’DE KENTSEL DÖNÜŞÜMDE SÜREÇ HIZ KAZANIYOR

Yunusemre Belediyesi’nin Türkiye’nin örnek projeleri arasında yer alan kentsel dönüşüm projesi hız kazanıyor. Bu kapsamda Kentsel Dönüşüm Ofisinde toplantılar sona ererken; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın imar planlarını onaylamasının ardından hak sahipleriyle sözleşme imzalama süreci başlayacak. Yunusemre Belediyesinin ilçenin merkezini oluşturmak amacıyla yola çıktığı kentsel dönüşüm projesinde süreç hızla ilerliyor. Laleli Pazaryeri altında inşa edilen Kentsel Dönüşüm Ofisinde Laleli, Mesir, Mutlu ve Lalapaşa Mahallelerinde toplam 80 hektar alan üzerinde uygulanacak proje hakkında bölgedeki hak sahipleri bilgilendirilirken; projenin ilçe için önemine dikkat çekildi. Ofisin açıldığı günden bu yana yaklaşık 10 bin vatandaşı ağırladıklarını kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Yunusemre Belediyesi olarak kentsel dönüşüm hamlemiz hız kazanıyor. Proje kapsamında Laleli’de kurulan Kentsel Dönüşüm Ofisinde binlerce vatandaşımızı ağırlayarak projemizi anlattık. Toplantılara bizzat katılarak proje hakkında bilgi verdim. Bu süreçte hazırladığımız imar planlarını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderdik. Şu an bakanlık inceliyor. Plan onayı sürecindeyiz. Süreç tamamlandığında hak sahiplerimizle sözleşme sürecimiz başlayacak. Dileyen hak sahiplerimiz hafta içi mesai saatleri içerisinde ofisimize gelerek bilgi alabilirler” diye konuştu. 

24.08.2017 DEVAMI

MUTLU VE LALAPAŞA SAKİNLERİNE KENTSEL DÖNÜŞÜM ANLATILDI

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Türkiye’nin örnek projeleri arasında yer alan Kentsel Dönüşüm projesini Mutlu ve Lalapaşa sakinlerine anlattı. Projenin örnek bir dönüşüm modeli olduğunu aktaran Başkan Çerçi, “Lalapaşa ve Mutlu Mahalleleri dönüşümden sonra çok değerli, güzel bir alan haline gelecek” dedi. Laleli, Mesir, Mutlu ve Lalapaşa olmak üzere 4 mahallede yaklaşık 80 hektar alan üzerinde yapılacak çalışmalar kapsamında Laleli’de bulunan Yunusemre Belediyesi Kentsel Dönüşüm Ofisi’nde Mutlu ve Lalapaşa Mahallesi sakinlerine yönelik toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcısı Can Mercül, Kentsel Tasarım Müdürü Vacide Elmalı ve firma yetkilileri vatandaşa kentsel dönüşüm projesini anlattı. Başkan Çerçi burada yaptığı konuşmada, kentsel dönüşüm yaparken hiçbir vatandaşı mağdur etmeyeceklerini kaydetti. Başkan Çerçi, “Vatandaşlarımız daha rahat bir şehirde otursun diye devletimiz burada plan yapıyor. Mimari planlarımız yapılacak. Yeşil alanları, maket planlarını yapıp vatandaşlarımıza göstereceğiz. Bizler vatandaşımız için uğraşıyoruz” dedi. Kimseyi mağdur etmeyeceklerini vaat eden Başkan Çerçi, şöyle konuştu: “Toplu konut üretiyoruz. Kentsel dönüşüm projeleri yapıyoruz. 10 bin 500 toplu konut üretmeyi planlıyoruz. Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin desteğiyle büyük projeleri hayata geçiriyoruz. Kimseyi mağdur etmeden ev sahibi yapmak için çalışıyoruz. Öyle bir çalışma yapıyoruz ki; bittiği zaman alt yapısı, yeşil alanları, istinat duvarları, yolları, okulu, camisi, sosyal donatıları ile yepyeni bir yerleşim alanı ortaya çıkıyor. Üstelik bitişik nizam değil. Hepsi ayrık müstakil binalar… Şahane bir şehir kurmayı hedefliyoruz. Her şeyi açık açık konuşacağız. Anlaşma yapılacağı zaman hak sahipleri her şeyi öğrenecek.  Lalapaşa ve Mutlu Mahallesi dönüşümden sonra çok değerli güzel bir alan haline gelecek. Bu bir dönüşüm modelidir. Altyapısı ve üst yapısı ile bölgeyi yeniden yapıyoruz. Biz yola çıktık, bundan sonra sizinle beraber yürüyeceğiz. Bizim burada bir çıkarımız yok! Yarın böyle bir şehir kurduğumuzda Allah razı olsun demeniz bizim için yeterlidir. Projeyi yapma yetkisi bizde ama onaylama yetkisi Çevre ve Şehircilik Bakanlığındadır. Projemizi yaptık ve bakanlığa gönderdik. Bakanlık birkaç ay içerisinde onaylayacak, bize gönderecek ve tekrar görüşeceğiz. Ondan sonra da vatandaşlarımız ile sözleşme imzalayacağız.” Mutlu ve Lalapaşa mahallelerinde hak sahiplerine yapılacak olan bilgilendirme toplantılarının iki gün daha Kentsel Dönüşüm Ofisinde devam edeceği kaydedildi. 

22.08.2017 DEVAMI

YÜKLENİCİ FİRMA İLE PROJE TOPLANTILARI YAPILDI

Başkan Çerçi ve teknik ekibi, yüklenici firma ile belirli aralıklarla proje toplantıları gerçekleştiriyor

15.08.2017 DEVAMI

Başkan Çerçi Lalapaşa ve Mutlu Mahalleleri Gezdi

Başkan Çerçi Lalapaşa ve Mutlu Mahalleleri kentsel dönüşüm proje alanları gezdi

14.08.2017 DEVAMI

MODERN BİR ŞEHİR MERKEZİ KURACAĞIZ

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Laleli ve Mesir mahallelerinde gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm için hak sahiplerini bilgilendirmeye devam ediyor. Yunusemre Belediyesi Laleli ve Mesir mahallelerinde uygulanacak olan kentsel dönüşüm ile vatandaşları daha huzurlu ve güvenli konutlara kavuşturmayı amaçlıyor. Kentsel Dönüşüm Ofisi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantılarında Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcısı Can Mercül, Kentsel Tasarım Müdürü Vacide Elmalı hak sahiplerine kentsel dönüşüm anlatılıyor, soruları cevaplandırılıyor.  Son günlerde yaşanan depremlerin kentsel dönüşümün önemini bir kat daha ortaya koyduğunu belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Laleli ve Mesir mahallelerimizde uygulanacak olan kentsel dönüşüm projesi ile 3 bin 600 hak sahibimiz hem daha geniş hem de daha güvenli konutlara kavuşacak. Son günlerde yaşamış olduğumuz depremler kentsel dönüşümün önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Devletimizin kentsel dönüşüme verdiği destekler ile sizler 36 ay boyunca kira yardımı alabileceksiniz. Proje tamamlandığında burası Türkiye’nin en modern şehir merkezi olacak” diye konuştu. Başkan Çerçi, toplantıda vatandaşın aklına takılan sorulara da cevap verdi.

11.05.2017 DEVAMI

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE HAK SAHİPLERİYLE GÖRÜŞMELER BAŞLADI

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Kentsel Dönüşüm Ofisi’nde, hak sahipleriyle görüşmeler başladı. Kentin merkezinin inşa edileceği projede Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de zaman zaman ofisi ziyaret ederek vatandaşların sorularını yanıtlıyor. Türkiye’nin en kapsamlı kentsel dönüşüm projelerinden birini gerçekleştirmeye hazırlanan Yunusemre Belediyesi, Laleli Pazaryeri’nin aşağısında geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Kentsel Dönüşüm Ofisi’nde vatandaşlara projeyi anlatıyor. Yunusemre Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de, zaman zaman ofisi ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geliyor. Kentsel dönüşümün yapılacağı Laleli-Mesir, Mutlu ve Lalapaşa Mahallesi’nde yaşayan hak sahiplerinin sorularını yanıtlayan Başkan Çerçi, kentsel dönüşümün önemi hakkında bilgi veriyor. Kentsel Dönüşüm Ofisi’nin projede irtibat noktası olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Halkımız belediyeye gelmek zorunda kalmayacak. Kentsel dönüşüm ile ilgili bütün bilgiler burada başkan yardımcılarımız, müdürlerimiz ve teknik personelimiz tarafından vatandaşımıza aktarılacak. Hak sahiplerimiz kentsel dönüşümün getirilerini öğrenebilecek. Laleli ve Mesir Mahallesi Yunusemre’nin kalbi olacak. Türkiye’nin en güzel kent merkezini buraya inşa edeceğiz.” diye konuştu.

11.04.2017 DEVAMI

YUNUSEMRE’DEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Yunusemre Belediyesi tarafından ilçeye bir kimlik kazandırmak amacıyla hayata geçirilen ve Türkiye’nin en kapsamlı Kentsel Dönüşüm Projesi’nin vatandaşa anlatılması için kurulan Yunusemre Kentsel Dönüşüm Ofisi’nin açılışı gerçekleşti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’ın katılımıyla gerçekleştirilen açılışla birlikte Kentsel Dönüşüm Ofisi, vatandaşların bilgilendirilmesi amacıyla faaliyetlerine başladı. Türkiye’nin en kapsamlı Kentsel Dönüşüm Projesi’ni gerçekleştiren Yunusemre Belediyesi’nin vatandaşla irtibat noktasında hayata geçirdiği Kentsel Dönüşüm Ofisi açıldı. Kentsel Dönüşüm Ofisi’nin açılış törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, AK Parti Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ ve İsmail Bilen, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, daire müdürleri ve Laleli – Mesir mahallelerinin sakinleri katıldı. Programın açılış konuşmasını Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi gerçekleştirdi. Hükümetin ve Cumhurbaşkanının kentlerin dönüşümü noktasındaki hassasiyetlerini bildiklerini ve çalışmalarını bu doğrultuda sürdürdüklerini kaydeden Çerçi, “Yunusemre Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ilk adımını bugün atmış oluyoruz. Değerli Başbakanımız, Bakanlarımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katkılarıyla projemiz resmi gazetede yayınlandı. Sayın Cumhurbaşkanımız kentlerin dönüşümüne çok önem veriyor. Biz de Allah’ın izniyle başlatmış olduk. Bu sene içerisinde planlama aşaması bitirilecek. Vatandaşlarımızın rızasını alacağız. Bugün açılışını yaptığımız ofisle birlikte hizmeti vatandaşımızın ayağına getirmiş olduk. Halkımız belediyeye gelmek zorunda kalmayacak. Bütün bilgiler burada başkan yardımcılarımız, müdürlerimiz ve teknik personelimiz tarafından aktarılacak. Kentsel dönüşümün faydalarını ve vatandaşımıza getirdiklerini öğrenecekler. Laleli ve Mesir Mahallesi Yunusemre’nin kalbi olacak. Buraya devlet kuşu kondu. O yüzden devletimiz ve hükümetimiz var olsun. Burası geleceğin şehri olacak. Türkiye’nin en güzel kent merkezini buraya inşa edeceğiz. Bir yandan diğer projelerimiz devam ediyor. Bu ofisin projesi dahi kendi mimarlarımız tarafından çizildi. Her eserimiz bizden izler taşıyacak. Bizim çizgimizi yansıtacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yunusemre’ye, Laleli’ye ve Manisa’ya hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.   “DEVLET İMKANLARINI VATANDAŞLA BULUŞTURUYOR” Törende kürsüye gelen Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu ise devletin birçok imkânının Yunusemre ilçesine getirildiğini ve bunda Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin büyük emekleri olduğunu vurgulayarak, “İlçemiz için en önemli projenin başlangıç ofisini açıyoruz. Nüfusu 220 bini aşan ilçemizin, sağlıklı altyapısı olan güvenli bir şehre nasıl dönüşeceğinin göstergesi bu proje olacak. Bu ofise gösterilen özen ve mimari çizginin, yapılacak kentsel dönüşüm projeleri için örnek teşkil edeceğini düşünüyorum. Hükümetimizin desteklerini her zaman en iyi şekilde değerlendiren belediyemize teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.   “YÜKSELİŞİN ÖNÜNÜ KESEMEYECEKLER” Siyasi istikrarın beraberinde hizmetler getirdiğini ve bunun meyvelerinin her geçen gün daha çok vatandaşla buluştuğunu belirten AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ise konuşmasında şunları söyledi: “Değerli başkanımla iki dönem parlamentoda görev yaptım. O dönemlerde Manisa’nın her köşesine hizmet götürmek için çalıştık. Şimdi Yunusemre ilçemiz için de aynı gayreti gösteriyor. Bu tarz işler geçmişte de yapılması gereken işlerdi. Ancak koalisyonlar, siyasi istikrarsızlık bu hizmetlerin yapılmasına engel oluyordu. Şimdi görüyorsunuz hizmetler ardı ardına geliyor. Bu istikrarın devamını sağlamak ve hizmetlerin artarak devam etmesi için önümüze koyduğumuz 18 maddelik bir anayasa değişikliği söz konusu. Sandıktan evet de çıksa, hayır da çıksa başımızın üstünde. Allah’ın izniyle 16 Nisan akşamında güzel bir sonuç göreceğiz. Ancak hayır diyenlere bir bakalım. Terör örgütleri, HDP, Avrupa ve vesayetçi zihniyet hayır diyor. Bunların hayır demesinin sebebi nedir? Türkiye’nin önünü kesmek, Türkiye’nin son 15 yılda yakaladığı yükselişin önünü kesmektir.”   “İSTİKRAR DAİM OLACAK” Son on beş yıldır Türkiye’de yaşanan siyasi istikrarın yatırımlara olumlu şekilde yansımasına bahisle bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş ise, AK Parti’nin kendisinden sonrasını da düşündüğünü ve Türkiye’de siyasi istikrarı garanti altına almak istediğini belirterek şunları söyledi: “AK Parti değişim ve dönüşümün garantisi olmuş bir partidir. Her alanda değişim ve dönüşümü sağlayan partimiz aynı şekilde yerel yönetimlerde de bu değişim ve dönüşümü gerçekleştirmeye devam ediyor. Vatandaşlarımızın huzurlu ve rahat bir ortamda yaşaması için bu dönüşümleri yapmamız şart. Önemli bir kararın arifesindeyiz. Vatandaşımızın kararına da saygı duyan bir partiyiz. 2007’de, 2010’da bunu yaptık. 2014’te de Cumhuriyet tarihinde bir ilk yaşandı ve halk Cumhurbaşkanını kendi seçti. Şimdi de önemli bir sistem değişikliği yapacağız. Biz on yıllarca bitmeyen hizmetlerin açılışlarını yaptık. Siyasi istikrar olursa hizmet üretiliyor. Bunu çok iyi gördük. İstikrarsız dönemleri geride bıraktık. Şimdi de bunu garanti altına almak istiyoruz. 16 Nisan’da evet çıkarsa, bu güvence gerçekleşmiş olacak. İstikrar daim olacak. Koalisyon dönemleri son bulmuş olacak. Ben tekrar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

11.04.2017 DEVAMI

BAŞKAN ÇERÇİ KENTSEL DÖNÜŞÜM DERNEĞİ’Nİ AĞIRLADI

PROJEYİ DERNEK YÖNETİMİNE ANLATTI Yunusemre’de şehrin geleceğinin tasarlanacağı kentsel dönüşüm projesinde çalışmalar sürerken; kısa bir süre önce kurulan Kentsel Dönüşüm Derneği yönetimi, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi ziyaret ederek projenin hangi aşamada olduğuna dair bilgi aldı. Dernek kurucularının hepsinin projeyi kapsayan alanda oturduğuna vurgu yapan Başkan Çerçi, “Kentin merkezini oluşturacağımız projede vatandaşlarımızın rızası, olmazsa olmazımız” diye konuştu.  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Türkiye’nin en kapsamlı kentsel dönüşüm projelerinden biri olan Laleli, Mesir, Mutlu ve Lalapaşa mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm projesinde süreç devam ederken kısa bir süre önce kurulan Yunusemre Kentsel Dönüşüm Derneği yönetimini ağırladı. Ziyarette Başkan Çerçi’ye Belediye Başkan Yardımcıları Saniye Altay, Can Mercül, Kentsel Tasarım Müdürü Vacide Elmalı eşlik etti. Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda dernek yönetiminde bulunan üyelere Kentsel Dönüşüm Projesi’nin hangi aşamada olduğu konusunda bilgi verildi. VATANDAŞ MAĞDUR EDİLMEYECEK Kentsel Dönüşüm Projesi’nde derneğin vatandaşla belediye arasında bir köprü görevi göreceğine vurgu yapan Belediye Başkanı Çerçi, projeye dair hummalı bir çalışma gerçekleştirildiğini anlattı. Başkan Çerçi bu süreçte kafalarda soru işaretleri olabileceğine atıfta bulunarak,  “İnsanlarımızın bazı endişeleri var. Verdiğimiz tüm cevaplar bu soruları ortadan kaldıracak mahiyette olmalıdır. Yeni sorulara yol açmamalıyız. İfadelerimiz çok net olmalı. Dönüşümle ilgili bazı temel bilgilerin özümsenmesi gerekiyor. Ofisimiz yakında açılacak. Vatandaşımızı bilgilendireceğiz. Dört mahallede, beş binden fazla vatandaşımızı ilgilendiren bir proje. İnşallah plan onaylandığında ve vatandaşımızın rızasını aldığımızda son aşamaya geçeceğiz. Bu da yıkım ve yapım aşaması. Yüzde yüz memnuniyet olmaz. Vatandaşımızı mağdur etmemiz söz konusu değil. Vatandaşımızın şu anda oturduğu evler, çok kötü durumda. Biz, mevcut binaların üstünde ve büyük binalar vereceğiz” dedi. YUNUSEMRE KİMLİK KAZANACAK Başlatılan projeyle birlikte birçok konuda hedef belirlendiğini de belirten Başkan Çerçi şunları söyledi: “Biz yedi yüz dönümlük alanda kentsel dönüşüm yapıyoruz. Bu alanda emsal çok düşük. Bu da bina yoğunluğunun düşük olduğunu gösterir. Biz bunu bir buçuğa çıkartacağız. Bu alanda dönüşüm yapmak çok kolay. Ayrıca bu bölge şehrin tam merkezi. Yunusemre, Manisa’nın sonradan gelişen bir ilçesi olduğu için şehrin merkezi Şehzadeler’de kalmış. Biz bu bölgeyle şehre bir kimlik kazandıracağız. Kentsel dönüşüm sadece bina yenilemek değildir. Fonksiyon değişikliği yapmak gerekiyor. Şu anda Laleli’de ticari merkez sayısı çok az. Biz bu sayıyı çok üstlere çıkartacağız. Şehir bir kimlik kazanacak. 6306 Sayılı Kentsel Dönüşüm Yasası altında biz bu projeyi hayata geçiriyoruz. Kentin merkezini oluşturuyoruz ve kente bir kimlik kazandıracağız. Bu işin temeli vatandaşın rızası. Vatandaşı küstürecek, yanlış anlamalarına mahal verecek konuşmalardan uzak durmak gerekiyor. Cevaplarınızın, vatandaşların kafasındaki soruları izole etmesi gerekiyor. Vatandaşın rızası olmadan bu iş olmaz. Meşakkatli bir süreç. Sabırlı olmanız gerekiyor.” “DERNEK PARTNERİMİZ OLACAK” Kurulan derneğin proje için önemine de değinen Başkan Çerçi, dernek kurucularına teşekkür ederek “Derneğin kurulması bakanlık tarafından da istenilen bir şey. Kurucuların hepsi de kentsel dönüşüm yapılacak mahallelerde oturan arkadaşlarımız. Kendileri, vatandaşımızla bizim ortak bir noktada buluşmamız için ciddi bir mesai harcayacak. Şimdiden vereceğiniz emekler için teşekkür ederim” dedi. DERNEK YÖNETİMİ’NDEN TEŞEKKÜR Gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısının ardından dernek adına söz alan Mustafa Özcan, derneğin kuruluş amacının bu büyük projede vatandaşla belediye arasında köprü kurmak, bu büyük projede soru işaretlerinin ortadan kalkması için gerekli bilgilendirmeleri yapmak olduğunu söyledi. Yunusemre Kentsel Dönüşüm Derneği’nin yönetiminde ise şu isimler yer aldı: Mustafa Özcan, İhsan Akyel, Serdar Uzyiğit, Adem Bıçakçı, Mehmet Kömer, Bekir Topuzlu, Cennet Demir ve Hamide Çakar. 

11.04.2017 DEVAMI

YUNUSEMRE BELEDİYESİ KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ YERİNDE GÖRDÜ

İlçenin merkezini oluşturmak için kentsel dönüşüm çalışmalarına hız veren Yunusemre Belediyesi, vatandaşlarla birebir görüşmeye hazırlanırken; Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, beraberindeki heyetle birlikte kentsel dönüşüm projelerinin yapıldığı İstanbul’da incelemelerde bulundu. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Başkan Yardımcıları Can Mercül ve Saniye Altay, Kentsel Tasarım Müdürü Vacide Elmalı ve Kentsel Tasarım Müdürlüğünün teknik personelleri ile birlikte kentsel dönüşüm uygulamasının yapıldığı İstanbul’da proje alanlarını inceledi. Teknik gezinin ilk gününde Yunusemre Belediyesi’nin yürüttüğü Laleli-Mesir mahalleleri ve Lalapaşa-Mutlu mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm projesinin plan-proje ihalesini alan yüklenici firma yetkilileri Başkan Çerçi, proje hakkında fikir alışverişinde bulundu. Kentsel dönüşümle ilçeye meydanı, rekreasyon ve yeşil alanları, kültürel yapıları ve kamu yapılarıyla bütünleşen bir çarşı oluşturmayı hedeflediklerini kaydeden Belediye Başkanı Çerçi, Yunusemre’nin geleceğini planladıklarını dile getirdi. KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANLARINI İNCELEDİLER Başkan Çerçi ve beraberindekiler, gezinin 2. gününde 13 bölgede 6306 sayılı yasa ile Riskli Alan ilan edilen alanlarda yapılan kentsel dönüşüm proje çalışmalarını incelemek üzere Gaziosmanpaşa Belediyesi’ni ziyaret etti. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ile bir araya gelen Başkan Çerçi, ziyaret sonrasında hali hazırda faaliyette bulunan ve açılacak olan kentsel dönüşüm ofislerini ve yıkımları başlayan alanlarını yerinde inceledi. İnceleme gezisinin son gününde ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü ziyaret edildi. İl Müdür Yardımcısı Dr. Hande Yalçıntaş ile ilgili şube müdürleri tarafından Dr. Mehmet Çerçi ve Başkan Yardımcıları, Kentsel Tasarım Müdürü ve teknik personellerine Fikirtepe’de uygulanan kentsel dönüşüm proje uygulamaları hakkında bilgi verildi. YUNUSEMRE’DE ÇALIŞMALAR HIZLANIYOR Oldukça verimli bir gezi gerçekleştirdiklerini anlatan Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Yunusemre Belediyesi’nin de çalışmalarını hızlandıracağını, kentsel dönüşüm ofisinin de kısa süre içerisinde açılacağını belirtti.  

11.04.2017 DEVAMI